Na świecieNajnowszeProjektanciRodzime podwórkoTechnologia

Aranżacja domu według zasad feng shui

Rozwój techniczny, udogodnienia komunikacyjne i wszechobecny dostęp do informacji sprawiają, że kontakt z odległymi kulturami staje się coraz łatwiejszy. Skutkuje to spoglądaniem na świat z różnych perspektyw i zwiększeniem się samoświadomości.

Dążąc do rozwoju osobowości jesteśmy coraz bardziej świadomi wpływu jakie wywiera na nas otoczenie, nie tylko rodzina, przyjaciele czy społeczeństwo, ale również przyroda i materia Wybieramy projekt zgodnie z Feng Shui-mnieożywiona. Aranżacją życiowej przestrzeni i jej wpływem na człowieka, od tysięcy lat zajmuje się chińska sztuka feng shui.

Jej głównym założeniem jest utrzymanie równowagi między energią yin i yang oraz przepływie energii chi. Jej ilość, jakość i swobodny przepływ odpowiada za nasze samopoczucie oraz kondycję. Niektóre przedmioty utrudniają cyrkulację chi, dlatego tak ważna jest odpowiednia ich aranżacja.

Wiele osób decydując się na budowę domu zwraca uwagę na reguły nauki feng shui. Aby maksymalnie dopasować rozplanowanie pomieszczeń zamawiają projekty indywidualne albo wybierają najbardziej pasujące rozwiązanie wśród gotowych projektów jednorodzinnych.

Jedną z podstawowych wytycznych w projektowaniu domu jest skierowanie wejścia na wschód – od słońca dociera od nas najbardziej życiodajna energia, zatem rozsądnie byłoby zaprosić ją do naszego domu. Feng shui kładzie ogromny nacisk na zachowanie równowagi i porządku – brak harmonii, bałagan i spiętrzenie niepotrzebnych rzeczy utrudniają przepływ pozytywnej energii, powodując złe samopoczucie i negatywnie wpływając na relacje z ludźmi.

Zanim zajmiemy się aranżacją domu lub mieszkania, warto dokładniej zapoznać się z mądrością starożytnych Chin.